avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Avantaje legale si sociale
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Avantaje legale si sociale

Buna ziua. Prin casatoria cu cetatean strain si prin preluarea numelui exista anumite avantaje legale sau sociale care sa merite toata tevatura schimbarii documentelor personale?

Alte discuții în legătură

Schimbare prenume geo45 geo45 buna ziua...as dori sa-mi schimb prenumele dar nu stiu cum sa incep...cum pot sa iau extrasul din monitorul oficial?si de unde anume?va multumesc (vezi toată discuția)
Mentiune de schimbare a numelui in marea britanie. bună ziua. am dublă cetățenie, dar momentan doar pașaport ... Daisy7 Daisy7 Bună ziua. Am dublă cetățenie, dar momentan doar pașaport britanic. In 1999 mi am schimbat numele în Marea Britanie pe cale administrativă. Pentru a ... (vezi toată discuția)
Procedura schimbarii numelui pe cale administativa am divortat acum 10 ani, pastrind numele de familie al ex-sotului. am facut cerere si mi s-a acordat cetatenia unui stat strain care nu prevede schimbul ... (vezi toată discuția)