Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschiderea unui chiosc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschiderea unui chiosc

AM PLANURI DE A DESCHIDE UN CHIOSC EXCLUSIV DE VINZARE DE OUA LA PARTERUL UNUI BLOC INTR-UN SPATIU INCHIRIAT. INTREBAREA MEA ESTE: CARE SUNT PASII DE URMAT? MA REFER LA INFIINTAREA UNUI SRL O EXISTA O SOLUTIE MAI RENTABILA. VA MULTUMESC
george-neagu, moderator
Mergeti mai intai la directia sanitar veterinaa din judetul unde se afla punctul de vanzare si solictati detalii privind conditiile si dotarea pe care sa le indepliniti cand veti solicita autorizarea de la ei,
Va veti infiinta apoi la registrul comertului un srl (si cu punct de lucru la adresa magazinului inchiriat pe baza de contrat de inchiriere) cu activitatea principala pe codul caen 4729 Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate Aceasta clasa include: - vanzarea cu amanuntul de produse lactate si oua - vanzarea cu amanuntul de alte produse alimentare n.c.a.
Dupa aceea inregistrati srl si la finante si apoi cumprati casa de marcat.
george-neagu, moderator