avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Permis de sedere temporara - cu drept de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Permis de sedere temporara - cu drept de munca

Buna ziua,

Persoana cu permis de sedere temporara - membru familie cet. romana / cu drept de munca, incadrat in baza unui contract pe perioada nedeterminata.

Cand vreau sa inregistrez contractul in Revisal (Saga) - selectez permis de sedere - tara - apoi imi cere tip de autorizatie - daca selectez exceptie, imi cere data inceput autorizatie data sfarsit autorizatie. Se va trece valabilitatea permisului? E in regula contractul pe perioada nedeterminata?

Cand ii va expira permisul de sedere, daca nu si-l va reinnoi, ii va inceta contractul de drept?

Multumesc
Ultima modificare: Vineri, 20 Iulie 2018
AndradaCristu, utilizator

Alte discuții în legătură

Angajare cetatean moldovean, student cu drept de munca Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Cum se poate incadra in Revisal studentul cetatean moldovean, care are drept de munca: La tip autorizatie ce anume trebuie ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean indian Daliborka Daliborka Buna ziua va rog ma puteti ajuta am dori sa angajam cetatean indian cu permis de sedere in Romania, este casatorit aici, dar nu stiu cum se procedeaza in ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean strain fara autorizatie de munca - revisal noiembriesm noiembriesm Buna ziua. Intalnesc urmatoarea situatie. Trebuie sa angajez un cetatean strain, Uraina, care are permis de sedere temporara, cetatean casatorit cu o doamna ... (vezi toată discuția)