Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Permis de sedere temporara - cu drept de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Permis de sedere temporara - cu drept de munca

Buna ziua,

Persoana cu permis de sedere temporara - membru familie cet. romana / cu drept de munca, incadrat in baza unui contract pe perioada nedeterminata.

Cand vreau sa inregistrez contractul in Revisal (Saga) - selectez permis de sedere - tara - apoi imi cere tip de autorizatie - daca selectez exceptie, imi cere data inceput autorizatie data sfarsit autorizatie. Se va trece valabilitatea permisului? E in regula contractul pe perioada nedeterminata?

Cand ii va expira permisul de sedere, daca nu si-l va reinnoi, ii va inceta contractul de drept?

Multumesc
AndradaCristu, utilizator