Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare hotărâre
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare hotărâre

O Hotărâre judecătorească pronunțată de tribunal în primă instanță la data de 28 martie 2018 încă nu mi-a fost comunicată și au trecut aproape 4 luni. Nu știu dacă instituției pârâte a fost sau nu comunicată. Eu fiind reclamantă în dosar și Hotărârea dată de tribunal îmi este favorabilă, aș vrea să știu ce demersuri pot să fac în continuare ca să pot valorifica drepturile obținute și cum aș putea afla dacă instituției a fost sau nu comunicat această hotărâre?
se contacteaza arhiva tribunalului-telefonic sau personal-si intrebati daca hotararea respectiva este redactata si comunicata si la ce adresa.In functie de raspuns,actionati in consecinta.