Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu angajati straini cu studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu angajati straini cu studii superioare

Buna ziua.
As dori sa angajez, pe functia de inginer, un cetatean din Serbia. ( deci non UE) Ce salariu trebuie sa ii asigur? E considerat lucrator inalt calificat si ar trebui sa ii asigur un salariu la nivelul de cel putin 4 salarii medii brute.?
Multumesc
Intr-adevar, trebuie sa-i asigurati un salariu la nivelul de cel putin 4 salarii medii brute.