avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestare amenda rovigneta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestare amenda rovigneta

Am primi trei amenzi pt. lipsa rovigneta in aceeasi zi, pot contesta doua dintre ele ?
Cel mai recent răspuns: netu_ologu , utilizator 14:40, 26 Iulie 2018
Conform dispozitii in vigoare autoritatea nu poate emite decat un singur proces verbal /luna
contraventie -indiferent de cate ori a fost depistat vehiculul circuland fara rovinieta pe un tronson de drum unde este obligatoriu de detinut rovinieta
Vreti sa spuneti ca daca am circulat trei zile fara rovigneta voi primi o singura amenda in cazul in care am trecut de mai multe ori prin mai multe camere fixe ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta mihaisele mihaisele Buna ziua, Am circulat fara rovigneta aproximativ o luna de zile, la sfarsitul anului trecut. As dori sa stiu, pot fi amendat pentru fiecare drum facut fara ... (vezi toată discuția)
Amenda rovigneta Tonicone Tonicone Buna ziua, am circulat dintr-o eroare doua luni fara rovigneta . Am primit o amendă pentru data de 1.05.2018.Este posibil sa mai vina si alte amenzi, sau ... (vezi toată discuția)
amenda rovinieta crival crival Buna seara. Am primit astazi 28.04.2017 o amenda de la CNAIR pentru ca in 08.11.2016 am fost surprins de o camera fixa de control a rovinietei circuland pe ... (vezi toată discuția)