Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestare amenda rovigneta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestare amenda rovigneta

Am primi trei amenzi pt. lipsa rovigneta in aceeasi zi, pot contesta doua dintre ele ?
Conform dispozitii in vigoare autoritatea nu poate emite decat un singur proces verbal /luna
contraventie -indiferent de cate ori a fost depistat vehiculul circuland fara rovinieta pe un tronson de drum unde este obligatoriu de detinut rovinieta
Vreti sa spuneti ca daca am circulat trei zile fara rovigneta voi primi o singura amenda in cazul in care am trecut de mai multe ori prin mai multe camere fixe ?