Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Devizul general la cererea unei autorizatie de ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Devizul general la cererea unei autorizatie de constructie.

Devizul general al proiectantului in vederea emiterii unei autorizatii de constructie este facut in lei si euro. De la primarie mi se solicita sa merg iar la proiectant sa-l refaca NUMAI in lei sub pretextul ca asa este in legislatia valabila la data de 26.07.2018. Va rog frumos sa ma ajutati cu aceasta clarificare. Trebuie obligatoriu numai in LEI sau este un abuz din partea functionarului primariei.
In Romania, leul este moneda in care se fac toate demersurile la institutiile statului in special, nefiind adoptata in prezent, moneda euro in tara noastra.