Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident cu victime
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident cu victime

Accident de circulatie intre un biciclist cu o alcoolemie de 1.27 in aer expirat, si un conducator auto cu alcoolemie 0.00, in urma caruia au fost recoltate si sange de la amandoi. Specific ca biciclistul fara sa se asigure, deplasand pe partea opusa dar aceeasi directie de mers,a traversat carosabilul, fara sa se asigure, si a fost accidentat usor, (o zgarietura pe cot)
Cat dureaza pana primeste politia rezultatele?
De ce au fost luate probe de sange si de la sofer, care avea 0.00 prin etilotest?
Ce urmari are incidentul si cat dureaza solutionarea lui?
ContSters364911, utilizator
Probabil o sa se dispuna clasarea, dureaza cel putin 3 luni de zile.