Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr. 156/2018 - pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr. 156/2018 - pensionare

Buna seara
Legea nr. 156/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 188/1999 privind Statutul funcționarilor publici este valabilă si pentru personalul contractual din sectorul bugetar platit din fonduri publice (mentionez că sunt bibliotecar) .... sau numai pentru cei care au titulatura de functionar public ?
Daca nu se aplica aceasta lege pentru personalul contractual exista vreo altă lege?
Multumesc
ggasokaa, utilizator