Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Majorare de capital la un SA cu aport in natura
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Majorare de capital la un SA cu aport in natura

Este posibila o majorare de capital la un SA cu aport in actiuni ale altei societati? Este necesara desemnarea unui expert pentru un raport de evaluare? trebuie evaluare cf lg 31 de un expert? Aportul in natura este reprezentat de acțiuni emise de alta companie care se aduc aport la SA ul care majoreaza.
avLeon, utilizator