Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... consilier juridic -debutant
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

consilier juridic -debutant

Sunt angajata consilier juridic debutant (funcţie contractuală) de 2 luni, în administraţie. Am o vechime de funcţionar în administraţie de 2ani. Exista o "portiţă" legală să nu rămân cu salariul de debutant timp de 2 ani, cât este perioda de stagiu.
Mulţumesc!
dai examenul de definitivat la 1an si 6 luni
consilierul juridic este definitiv dupa trecerea a 2 ani.
ce vrei sa zici cu 1 an si 6 luni?
cine organizeaza "examenul de definitivat" ?
colegiul lu' peste?
eu zic ca esti definitiv prin trecerea timpului in functie.