avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... consilier juridic -debutant
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

consilier juridic -debutant

Sunt angajata consilier juridic debutant (funcţie contractuală) de 2 luni, în administraţie. Am o vechime de funcţionar în administraţie de 2ani. Exista o "portiţă" legală să nu rămân cu salariul de debutant timp de 2 ani, cât este perioda de stagiu.
Mulţumesc!
Cel mai recent răspuns: mihneaivascu , utilizator 21:51, 17 Aprilie 2006
dai examenul de definitivat la 1an si 6 luni
consilierul juridic este definitiv dupa trecerea a 2 ani.
ce vrei sa zici cu 1 an si 6 luni?
cine organizeaza "examenul de definitivat" ?
colegiul lu' peste?
eu zic ca esti definitiv prin trecerea timpului in functie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum treci de la consilier juridic debutant la consilier juridic gradul 4 maier_raul2000 maier_raul2000 ma puteti sfatui si pe mine cu privire la procedura de trecere de la consilier juridic grad debutant la consilier juridic gradul IV, mentionez ca sunt angajat ... (vezi toată discuția)
Pot sa ocup functia de sef serviciu? nusepoate nusepoate Am functia de Contabil- Primaria comuna- Func.Public Consilier Debutant cu studii S ( Trecerea de la contractual studii M pe functie publica S in august 2010 ... (vezi toată discuția)
Mutare fneacsu fneacsu Sunt functionar public consilier juridic principal numit pe perioada determinata. In cadrul institutiei exista un post vacant permanent in cadrul altui ... (vezi toată discuția)