avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... TAXA REZILIERE VODAFONE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

TAXA REZILIERE VODAFONE

Buna ziua,in data de 15 Mai 2018 am portat un nr de telefon Vodafone
La momentul cererii de portare mi s a comunicat ca nu mai am perioada contractuala pe respecvtivul numar
Dupa 90 de zile primesc o fcatura cu o taxa de reziliere pentru respectivul numar in suma de 640 ron
Mentionez ca daca as fi siut ca am de plata,nu as mai fi fcaut portarea
Este legal sa primesc dupa atata timp aceasta taxa?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:12, 19 August 2018
Analizati contractul incheiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa reziliere contract vodafone Baronelu123 Baronelu123 Bună ziua, Am avut un contract la Vodafone încheiat pe 6 luni(menționez ca nu am luat telefon la acest abonament) . În a 5 a luna am portat abonamentul in ... (vezi toată discuția)
Urgent! teapa la portare!!! irinairina13 irinairina13 Ce se poate face pentru reziliarea contractului cu noua firma in cazul in care portarea nu se poate realiza, din cauza ca abonatul se afla inca in perioada ... (vezi toată discuția)
Problema cu portarea unui numar VirgilCr VirgilCr Buna ziua, Am incheiat un contract cu vodafone pe data de 30 mai 2015 si am cerut portarea unui numar de telefon. Numarul nu sa portat si cei de la vodafone ... (vezi toată discuția)