Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... TAXA REZILIERE VODAFONE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

TAXA REZILIERE VODAFONE

Buna ziua,in data de 15 Mai 2018 am portat un nr de telefon Vodafone
La momentul cererii de portare mi s a comunicat ca nu mai am perioada contractuala pe respecvtivul numar
Dupa 90 de zile primesc o fcatura cu o taxa de reziliere pentru respectivul numar in suma de 640 ron
Mentionez ca daca as fi siut ca am de plata,nu as mai fi fcaut portarea
Este legal sa primesc dupa atata timp aceasta taxa?
Analizati contractul incheiat.