Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot obtine o declaratie de insotire a minorului din ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot obtine o declaratie de insotire a minorului din Italia?

Buna ziua,suntem o familie de romani stabiliti cu contract de munca in Italia avem o fetita in varsta de 2 ani nascuta in Italia; intr-o calatorie anterioara in Romania i-am facut transcrierea certificatului de nastere si pasaport in Romania si acum as vrea sa stiu daca pot obtine in Italia declaratia de insotire pt ea de la tatal ei deoarece am vrea sa mergem in tara pt o vacanta dar sotul, respectiv tatal fetitei nu ne poate insoti (declaratia pe care am avut-o a scazut in iunie anul curent).Va multumim!
Eu zic ca da...intrebati la consulat
Incercati la consulat!