Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Colet din china oprit la vama
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Colet din china oprit la vama

Buna, acuma cateva saptamani am comandat un produs din china ,o pereche de papuci ( gucci replica).
Coletul a fost oprit in vama , motivul marfa contrafacuta.
Intrebarea mea este ce o sa patesc? O sa fiu amendat? Daca da pot sa scap de amenda?
Este doar o pereche nu mai multe, au fost cumparati pentru folosire nu pentru ai vine mai departe.
Pot sa spun ca nu am stiut ca era fals?
Ce mi se poate intampla? Va rog sa imi raspundeti.
Kata97, utilizator