Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen inm

stiti ceva despre o noua data pentru sustinerea examenului la inm, in decembrie?
pt ca eu stiu ca ex este in septembrie pt inm si in martie pt magistratura. dar am auzit ceva si de un ex in in decembrie
exam. direct pe post de procuror sau judecator in luna mai...(asta numai daca ai o vechime in domeniul juridic de 5 ani ). Pt admitere in INM, stiu ca anu asta se da la sfarsitul lunii august.
stiu ca pt inm ex este anul acesta la sfarsitul lunii august, insa am auzit ca pt cei care nu iau in august, se mai organizeaza un alt examen in decembrie
bocutza...si sursa care ar fi ??? in legatura cu examenul din decembrie ? :-/
cativa profesori de la fac de drept din craiova.
cine mai exact a zis?:D
mie mi-ar placea sa fie asa.dar ei nu sunt o sursa de incredere,desi ar trebui...imi pare rau ca zic asta ,dar si anul trecut ne-au zis ca se da CEDO in sept. de alergam care incotro si nu a fost nimic de genul asta. tot din zvonuri si auzite stiu si profesorii de acolo.pana la o confirmare autorizata......#-o