avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1121 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Lucrat remote pentru companie din Europa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Lucrat remote pentru companie din Europa

As dori sa lucrez remote pentru o companie din Europa. Care sunt taxele pe care trebuie sa le platesc statului roman?

Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Buna ziua! m-am mutat de curand in romania pe termen nelimitat ... kboomthep0t kboomthep0t Buna ziua! M-am mutat de curand in Romania pe termen nelimitat dar o continui sa lucrez (remote) pentru o companie IT din Anglia. As dori sa aflu ce taxe ... (vezi toată discuția)
Angajarea unei persoane din r. moldova pe lucru remote OliviaVereha OliviaVereha Buna, tuturor, am o intrebare si informatiile de la ministerul muncii nu ma ajuta. Eu pot sa angajez o persoana din Republica Moldova pe compania mea (SRL ... (vezi toată discuția)
Situatie fiscala pentru persoanele care lucreaza remote josephine234 josephine234 Lucrez pentru o companie din US, am visa de work in US si platesc taxe in US. Dar o parte din job-ul meu este efectuat si remote, din Romania. Drept urmare, eu ... (vezi toată discuția)