Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare

Soțul meu a fost condamnat la 2 ani de închisoare,termenul expirând la 10.09.2015,as dori sa stiu când poate cere reabilitarea sau daca se face de drept.
Nu mai inteleg nimic,un avocat spune 4 ani,altul în septembrie 2019,iar altul spune că intervine reabilitarea de drept după 3 ani.....NU VA SUPARATI dar nu este aceiasi lege pentru totii avocații????
Cititi art. 165 si art. 167 cod penal si va lamuriti singur.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat