avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Predare concediu medical la casa de asigurari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Predare concediu medical la casa de asigurari

Datorita faptului ca angajatorul refuza sa imi plateasca concediul medical doresc ca urmatoarele concedii sa la predau la casa de asigurari de sanatate. Este posibil sau nu si in ce conditii?Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:27, 14 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este posibil asa ceva ... concediile medicale se pot depune la Casa de Asigurari de Sanatate numai in anumite situatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lichidare tudorolimpia tudorolimpia Buna ziua doresc sa pot afla raspuns la o nelamurire . Am lucrat la o firma de croitorie pe data de 20 aprilie mi-am dat demisia cu acordul ambelor parti , in ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal neplatit de angajator laviniaanton laviniaanton Buna ziua Sunt angajata la o firma de constructii aflata in insolventa . Ma aflu in concediu medical de 3 luni si acum am intrat in concediu prenatal . ... (vezi toată discuția)