Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia copilului

Buna ziua as vrea sa divortez si sa imi pastrez fetita alaturi de mine sunt casatorita de un an dar sotul a cam violet cu mine chiar ma batut de cateva ori si in plus ma injura si zice ca pot sa plec dar eu fara fata nu plec. Chestia e ca el are un apartament cu rata pe numele lui si e in stare si sa imi rapeasca fetita in cazul in care plec de la el. El e angajat si lucreaza eu sunt in maternitate. Eu nu am prea povestit la nimeni problemele mele de acasa findca imi este rusine daca as lua o chirie sau o gazda ca e mai ieftin am sense sa ramana fetita la mine pana ies din maternitate si o sa ma angajez ca sa pot sa imi iau un apartament cu rate. El nu prea se in inplica asa mult in cresterea copilul stie ca sunt eu. Ba chiar daca e suparat pe mine nu vine nici la fetita. Poate sa planga fetita si o ora ca nu se apropiere la ia. Si in schimb tatal vorbeste cu alte femei. Astept pareti si sfaturi
Silvia Silvia, utilizator
Regula este custodia comuna .
Dacă dovediți ceea ce Spuneti exista șanse sa puteți obține custodie exclusiva.
Mutați va in chirie cu fata și începeți divorțul .
Consultați un avocat și este posibil sa reusiti
Nu veti obtine custodie exclusiva daca doar asa va veti judeca...
Dar poate ca nici nu va ajuta...in acest moment...
O veti putea obtine ulterior dar cu abordare serioasa si foarte bine elaborata si nu la pura intamplare...
Pai nu am martori ca imi vb urat si ca ma batut. Dar daca o sa reusesc fa il inregistrez can imi vb si daca ii fac poze la mesajele care le trimite la femei ma ajuta
Violenta verbala poate fi inregistrata si produsa ca proba juridica.
Violenta fizica produce sechele, deci va trebui sa prezentati certificatele medicale aferente pentru a documenta o actiune in instanta.
Demos, utilizator
Dar faptul ca vb cu alte femei si as cere sa isi scoata de la orange apelurike efectul te si mesajele si sa imi fac eu poze pe telefonul meu la mesajele care le trimite mar ajuta