Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Firma platitoare de tva vinde teren si cladiri
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Firma platitoare de tva vinde teren si cladiri

Firma platitoare de tva vinde teren si cladiri cu un singur nr. cadastral altei firme platitoare de tva. Val. teren mai mica, decat val. constructie conf. raport de evaluare
Vanzarea se face conf. art.331 alin.(2) lit.g cu taxare inversa. Se notifica fiscul, ca livrarea se face cu taxare inversa?
Multumesc pentru raspuns.
george-neagu, moderator