avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tutela persoana pusa sub interdictie judecatoareasca
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tutela persoana pusa sub interdictie judecatoareasca

In cazul in care intr-o familie exista doi bolnavi psihici,fara discernamant, poate fi numit acelasi membru pentru a fi tutore, dupa punerea lor sub interdictie judecatoreasca?

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog sa ma ajutati cu recomandari pentru o situatie ... Lumyna Lumyna Buna ziua! va rog sa ma ajutati cu recomandari pentru o situatie foarte delicata. In familie avem un membru cu o boala psihica grava, este irecuperabil si este ... (vezi toată discuția)
Curator bolnav psihic pompiliairina pompiliairina As dori sa aflu cine poate deveni curator pentru bolnavii cu afectiuni psihice care sunt internati intr-un spital de boli psihice,cine numeste acest curator si ... (vezi toată discuția)
Administrarea bunurilor unei persoane majore bolnava psihic miha2012 miha2012 Matusa mea, care locuieste in prezent cu mine si mama mea , mi-a facut o procura notariala, dupa obtinerea discernamantului de la I.M.L., pentru a-i vinde un ... (vezi toată discuția)