avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna ziua. Sunt angajat din 1987, iar ca politist din 1994 pana in 2011, cand am fost disponibilizat, si de atunci pana in prezent sunt angajat la o firma. Care este varsta de pensionare la care ma raportez, 65 sau 60? Care este casa de pensii unde sa ma adresez, civila sau sectoriala? Va multumesc frumos.
Ultima modificare: Marți, 9 Octombrie 2018
marcellutz, utilizator

Alte discuții în legătură

Pensie militara de invaliditate mandumitru mandumitru Sunt nascut in luna mai 1956. Am lucrat in cadrul MApN intre 1975-1994, dupa care in sistemul public pana in august 2001 cand am fost pensionat de boala ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in perioada 1987 - 1999 am lucrat 100% 7 ani in grupa ... Corneliu0962 Corneliu0962 Buna ziua, In perioada 1987 - 1999 am lucrat 100% 7 ani in grupa I si 4 ani si 6 luni grupa II. Conform legii mi s-ar reduce varsta de pensionare cu 4 ani ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei militare mariantimisoara mariantimisoara Buna ziua, Am trecut in rezerva la cerere inainte de varsta 55 ani(varsta de pensionare militari). La implinirea varstei de 55 ani am depus dosarul de pensie ... (vezi toată discuția)