avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CORECTIE SALARIU IN REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CORECTIE SALARIU IN REVISAL

Buna ziua,

Am observat sa este gresit salariu de incadrare al unui angajat. Am facut corectia , data la care produce efectele fiind aceeasi cu data inceperii contractului, dar pe raport salariat imi apare corectie incepand cu 01.10.2018 iar pe istoric apare data corectii azi 10.10.2018. Este corect?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:23, 10 Octombrie 2018
Data la care isi produce efectele este 04.09.2018, atunci este data de incepere a contractului.
Pe raport apare: adaugare contract 04.09.2018-30.09.2018 cu suma corectata si corectie contract 01.10.2018-prezent cu aceeasi suma .
Probabil asa este programul facut sa opereze ... Cel mai important sunt documentele emise de angajator pentru un salariat.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Octombrie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! am o problema mare,pe data de 30.01.2023 am trimis ... gazdatunde gazdatunde Bună ziua! Am o problema mare,pe data de 30.01.2023 am trimis modificarea salariului in Revisal, pe data de 31.01,modificarea functiei,dar am gresit data ... (vezi toată discuția)
Corectie revisal nicoletaart nicoletaart Buna ziua, Am intocmit un act aditional in 10.04.2014 cu modificarea functiei incepand cu data de 01.04.2014. Astazi am facut modificarea in revisal dar am ... (vezi toată discuția)
Operare gresita in revisal STAN MARA STAN MARA Buna ziua, va rog frumos sa ma sfatuiti cum sa corectez o greseala in REVISAL. La un angajat i-am observat data inceperii activitatii gresit operata ... (vezi toată discuția)