Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CORECTIE SALARIU IN REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CORECTIE SALARIU IN REVISAL

Buna ziua,

Am observat sa este gresit salariu de incadrare al unui angajat. Am facut corectia , data la care produce efectele fiind aceeasi cu data inceperii contractului, dar pe raport salariat imi apare corectie incepand cu 01.10.2018 iar pe istoric apare data corectii azi 10.10.2018. Este corect?
Data la care isi produce efectele este 04.09.2018, atunci este data de incepere a contractului.
Pe raport apare: adaugare contract 04.09.2018-30.09.2018 cu suma corectata si corectie contract 01.10.2018-prezent cu aceeasi suma .
Probabil asa este programul facut sa opereze ... Cel mai important sunt documentele emise de angajator pentru un salariat.
Cornel Vasile, Consilier juridic