Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Participare licitație
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Participare licitație

Pentru o societate in insolventa se vand bunuri imobile la licitație publica.
Potențialul cumpărător ce dorește sa participe la licitație este ruda prin alianță respectiv socru al unui funcționar public care reprezinta instituția bugetară in calitate de creditor in cadrul procedurii.
Poate fi incident in cauza ART 1654 lit c?
Sau exista alte interdicții? Poate fi atacată licitația pentru motivul rudeniei?
vio c, utilizator