Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Fotografii in spatiu proprietate personala
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Fotografii in spatiu proprietate personala

Buna ziua,in salonul meu de infrumusetare,coafeza care este acum angajata,isi face lichidarea si isi va deschide propria afacere in acelasi domeniu,in alta locatie.
Publicitatea facuta pe perioada angajarii se facea prin postarea pozelor coafurilor,pe facebook-ul salonului.
Dupa ce isi va deschide afacerea proprie,este legal sa foloseasca poze facute in spatiul meu (proprietate privata),pentru asi face ei publicitate?
Mentionez ca in poze apare si interiorul salonului .
Ce am eu de facut in acest caz?
daca pagina dvs de facebook este gratuita, practic pozele sunt ale facebook. daca pagina este platita, pozele sunt ale dvs