Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu propietate

o parcela de pamant la care nu corespunde amplasamentul cel real**masurat la fata locului de cel de la cadastru si intabulare**cu cel de la oficiul de cadastru.documentatia cadastrala a fost respinsa deoarece nu corespund coordonatele,ele cuprinzand alte parcele.acum ce este de facut?ni sa spus sa dam primaria in judecata ca ar fi vina lor ca nu au dat bine coordonatele la codastru la judet.ce acte ar trebui pt a actiona in judecata inafara de acea respingere?mentionez ca sunt 9 parcele care nu corespund.doar ca numai noi avem acea respingere.ce avem de facut in continuare?
takytaky1, utilizator