avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Regularizarea platita la CAS pe 2016-2017, se ia in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Regularizarea platita la CAS pe 2016-2017, se ia in calcul la pensie ?

Un cabinet medical individual, a achitat pentru anul 2016 regularizarea la CAS in suma de 23.000 lei si a achitat in avans si regularizarea aferenta anului 2017.
In luna curenta am solicitat de la Casa de Pensii o adeverinta privind stagiul de cotizare si spre surprinderea noastra, sumele achitate cu titlu de regularizare nu figureaza in evidentele Casei de Pensii, pe motiv ca sistemul informatic de care dispun nu permite preluarea datelor de la ANAF .
Cine a depus dosarul de pensie in anul 2018, se pare ca a intampinat acceasi problema si as dori sa stiu daca s-au gasit solutii pentru corectarea datelor de la Casa de Pensii si ce demersuri ar trebui sa facem, tinand cont de faptul ca pana la finele lunii ar trebui sa depunem dosarul de pensie ?
Ultima modificare: Luni, 22 Octombrie 2018
anna2018, utilizator

Alte discuții în legătură

Declaratia 212 - neclaritati impozite 2017 (cas pt dividende incasate in 2017) cristi_22 cristi_22 Buna ziua, Sunt salariat (8 ore, salar peste salar minim). Am si un PFA norma de venit. Norma de venit pt 2017 a fost injumatatita (adeverinta salariat) ... (vezi toată discuția)
Cas pentru cabinet medical individual alexandru daniel alexandru daniel Sunt cabinet medical individual si pentru ca am depasit plafonul de 12 salarii pe anul 2017 mi-a venit decizie de la fisc de plata a cas. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
Cas 2016 cmi/ffa/ii antonia_m09 antonia_m09 Buna ziua, Am o intrebare care contine doua+una spete vis a vis de cas la un CMI pentru anul 2016: I. Daca optez pana la data de 31.01.2016 prin DEC 600 ... (vezi toată discuția)