Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Regularizarea platita la CAS pe 2016-2017, se ia in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Regularizarea platita la CAS pe 2016-2017, se ia in calcul la pensie ?

Un cabinet medical individual, a achitat pentru anul 2016 regularizarea la CAS in suma de 23.000 lei si a achitat in avans si regularizarea aferenta anului 2017.
In luna curenta am solicitat de la Casa de Pensii o adeverinta privind stagiul de cotizare si spre surprinderea noastra, sumele achitate cu titlu de regularizare nu figureaza in evidentele Casei de Pensii, pe motiv ca sistemul informatic de care dispun nu permite preluarea datelor de la ANAF .
Cine a depus dosarul de pensie in anul 2018, se pare ca a intampinat acceasi problema si as dori sa stiu daca s-au gasit solutii pentru corectarea datelor de la Casa de Pensii si ce demersuri ar trebui sa facem, tinand cont de faptul ca pana la finele lunii ar trebui sa depunem dosarul de pensie ?
anna2018, utilizator