Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurari de sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurari de sanatate

Buna seara!

Pe data de 11 iunie 2018 am depus (in termen) DECLARATIA UNICA veniturile realizate in 2018 fiind venituri sub nivelul plafonului minim am optat pentru plata asigurarilor de sanatate. Depumand Declaratia in termen datorez CASS 10% x 11.400 lei ; suma pe care am si platit-o. Intrebarea este: INCEPAND CU CE DATA SUNT ASIGURATA SI PE CE PERIOADA?
Multumesc.

george-neagu, moderator
Doar pana la finalul lui martie anul viitor cand var fi si temen de depune a declaratei unice pentru 2019.
Multumesc.