Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... banii de liceu
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

banii de liceu

va rog daca ma poate lamuri cineva ..
la 1226 .ron.salar ( in mana ))3 persoane eu impreuna cu cele doua fete (pe care le intretin singura ) una studenta cealalta la liceu si careia nu i sa aprobat dosarul ,,banii de liceu "motivul ....venitul.prea mare !!multumesc ..
Prin adoptarea Hotărârii de Guvern 712/2018 (disponibilă atașat), începând cu anul școlar 2018-2019, fiecare beneficiar va primi lunar, pe toata durata cursurilor, în situația respectării tuturor condițiilor legale prevăzute, suma de 250 lei/lunar. Pe lângă indexarea aceste sume (de la 180 lei/lună), a fost majorată și valoarea plafonului maxim de acordare a bursei de la 150 lei la 500 lei/membru de familie, dată fiind necesitatea de a corela plafonul de acordare a sprijinului cu situația economică actuală.
[ link extern ]