Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Incalcarea dreptului la proprietate (poluare fonica ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Incalcarea dreptului la proprietate (poluare fonica magazin alimentar)

Buna ziua,

Locuiesc intr un bloc nou (2016) cu 30 de apartamente. La parter este un magazin alimentar iar la subsol trebuiau sa fie locuri de parcare, in schimb s-a facut depozit pentru magazinul de la parter.
Vreau sa stiu daca este normal si daca incalca legea hotararii cu privire la locurile de parcare (1 loc parcare / 75 mp) si daca se poate actiona in instanta pentru retragerea autorizatiei pentru magazinul alimentar sau inchiderea depozitului datorita faptului ca nu sunt suficiente locuri de parcare.

Motivul este poluarea fonica in momentul transportului de marfa de la subsol la parter cu un lift pentru marfa.

multumesc
Nu mai deschideti aceeasi discutie de mai multe ori. Ati primit raspuns aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
@ Interventie moderator

Nu mai deschideti acelaşi topic de mai multe ori sau pe secţiuni diferite ale forumului. Topicurile în plus vor fi șterse de administratori sau moderatori.

Continuati discutia pe topicul initial deschis. Acest topic va fi inchis.
www.avocatnet.ro/forum/discu...