Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stabilire proces termen
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stabilire proces termen

După ce trec cele 10 zile in care avocatul meu a raspuns la întâmpinare . In cât timp primesc citație cu primul termen de judecată la cate zile o sa fie?
Bytusi211, utilizator
După ce instanța primește răspunsul la întâmpinare ar trebui să fixeze în 3 zile
primul
termen de judecată ce nu poate depăși 60 zile din acea zi, însă dispozițiile sunt de recomandare.
~ Conținut șters la cerere ~
Întrebarea dvs a fost strict relaționată de momentul depunerii răspunsului la întâmpinare, deci dați valență răspunsului meu, fondat pe art 201, alin 3 Cod Procedură Civilă!
Succes!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Cum adica dispozițiile sunt de recomandare ?
Adica termenul stabilit poate sa depaseasca cele 60 de zile.