avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stabilire proces termen
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stabilire proces termen

După ce trec cele 10 zile in care avocatul meu a raspuns la întâmpinare . In cât timp primesc citație cu primul termen de judecată la cate zile o sa fie?
Ultima modificare: Miercuri, 31 Octombrie 2018
Bytusi211, utilizator
Cel mai recent răspuns: Bytusi211 , utilizator 10:12, 1 Noiembrie 2018
După ce instanța primește răspunsul la întâmpinare ar trebui să fixeze în 3 zile
primul
termen de judecată ce nu poate depăși 60 zile din acea zi, însă dispozițiile sunt de recomandare.
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Întrebarea dvs a fost strict relaționată de momentul depunerii răspunsului la întâmpinare, deci dați valență răspunsului meu, fondat pe art 201, alin 3 Cod Procedură Civilă!
Succes!
Ultima modificare: Miercuri, 31 Octombrie 2018
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Cum adica dispozițiile sunt de recomandare ?
Adica termenul stabilit poate sa depaseasca cele 60 de zile.

Alte discuții în legătură

Traseu documente cerebel33 cerebel33 Buna ziua, dupa depunerea intampinarii (dosar civil),care este traseul acesteia? -se studiaza de comitetul de judecata si apoi este trimisa partii ... (vezi toată discuția)
Care este termenul in care se raspunde la intampinare? ramos57 ramos57 Buna ziua, Care este termenul legal de a raspunde la intampinare si care este baza legala. Cu stima, (vezi toată discuția)
Termen de recomandare ContSters147303 ContSters147303 Buna ziua, Pentru un dosar litigiu munca pretenții depus in oct 2013 am obținut termen recomandare sep 2014. Pot sa aflu măcar daca s-a trimis ... (vezi toată discuția)