Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Calcul concediu medical
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Calcul concediu medical

Ma puteți ajuta va rog cu calculul concediului medical , salariile brute pe ultimele 6 luni sunt :2849(Aprilie...in aceasta luna aveam salariu brut de 2338 de baza) 3981,4461,5022,4623 și 4461..și am avut înainte de a intra in concediu medical și 24 de ore lucrate , iar salariu de baza este de 2900 și ca și zile de medical am avut din data de 08.10 pana in 31.10.2018.. in cont mi-a fost virată suma de 2189 RON .Este calcul corect , multumesc .
Nu cred ca este vorba de asistenta juridica aici,vrei ca altul sa faca calculele in locul tau
Nu știu dacă am pus in rubrica care trebuie , multumesc

Marian233 a scris:

Nu cred ca este vorba de asistenta juridica aici,vrei ca altul sa faca calculele in locul tau