Forum Discuţii juridice Executare silită Ce se poate întâmpla cu bunurile comune dacă mă ...
Discuție deschisă în Executare silită

Ce se poate întâmpla cu bunurile comune dacă mă căsătoresc cu cineva care are datorii foarte mari la stat?

Buna ziua...daca vreau sa ma casatoresc cu un tip care mai are de dat la stat vreo 100.000ron in urma unor delapidari si acum eu ma casatoresc cu el o sa trebuiasca sa platesc si eu aceste creante?sau daca ne cumparam ceva impreuna dupa casatotie inseamna ca o sa avem titlu executoriu vreodata..sau cum are el acum o firma dar nu este pe numele lui ci pe al cumnatului este vreo problema...zic sa stii sa nu fac vreo greșeală
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~