Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nelamurire C.M.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nelamurire C.M.

Buna seara,as avea o nelamurire. Sa presupunem ca la locul de munca munca se desfasoara in ture iar zilele libere pot fi planificate si in cursul saptamanii . Un angajat are un concediu medical de o luna dar in aceasta luna prinde si doua serii de libere in cursul saptamanii(ex sapt 1 si3 are liber joi si vineri in loc de sambata si duminica) Aceste zile vin recunoscute si platite sau se scad pur si simplu din medical impreuna cu zilele nelucratoare(de week-end ) ?
Nu are de ce sa se scada ... se platesc zilele lucratoare si nu zilele ucrate.