Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul din decizia de pensionare grad 3 de boala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul din decizia de pensionare grad 3 de boala

Buna ziua .
De curand mi-a venit decizia de pensionare grad 3 de boala de doar 69 de lei
Mentionez ca sunt incadrat si in gad 2 de handicap, optand si pentru pensionarea grad 3 de boala pentru a munci.
Mai mentionez si faptul ca am vechime de aproape 10 ani in campul muncii, cumuland aproape 2 puncte de pensie.
Intrebarea mea este : cat mi se cuvine in conformitate cu legea pensiilor din 2018 ?
george-neagu, moderator
Veti primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 640 de lei.