avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clasificare mijloace fixe
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clasificare mijloace fixe

Buna ziua,
va rog frumos spuneti-mi unde sa inacadrez in catalogul clasificarii mijloacelor fixe, urmatoarele:
-rucsac foto
-filtru de polarizare circulara
-suport camera video
-acumulator canon
Ultima modificare: Marți, 20 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Luiza80 , utilizator 10:53, 20 Noiembrie 2018
Acestea nu sunt mijloace fixe ci obiecte de inventar si le treceti direct pe cheltuieli in luna in care le-ati achizitionat cu factura.
Ultima modificare: Marți, 20 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Multumesc frumos !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa mijlocului fix Alina_Ionela22 Alina_Ionela22 Sunt PFA, traducator de 1 an de zile si pe parcursul acestui an am achizitionat mai multe bunuri gen tableta, boxa portabila, etc. Tin sa mentionez ca tableta ... (vezi toată discuția)
Incadrare bun la obiect de inventar sau mijloc fix sain sain S-a achizitionat un telefon mobil la o valoare fara tva de 1.900 lei.Va fi inregistrat in contabilitate la mijloc fix avand in vedere valoarea lui de peste ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala prestari servicii si comert service auto aurah aurah Buna seara!am un service auto ce are domeniu de activitate intretinerea si reparatia auto si comert.Intrebarea mea este: Facturile de la furnizoriprin care am ... (vezi toată discuția)