Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul concediu medical cod 08
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul concediu medical cod 08

Buna ziua, am o salariata care inainte de CM cod 08 a beneficiat de CM cod 01 in cursul anului 2018 astfel:
- in luna mai 3 zile CM cod 01
- in luna iulie 4 zile CM cod 01
- in luna august 3 zile CM cod 01
- in luna septembrie 15 zile CM cod 01
- in luna octombrie 16 zile CM cod 01 + 15 zile CM COD 08 , incepad cu jumatatea luni octombrie beneficiaza de CM cod 08
- in luna noiembrie 30 zile CM cod 08, intrebare : in luna decembrie face cele 91 de zile de concediu medical in decursul unui an calendaristic CM cod 01+CM cod 08, pentru CM cod 08 se tine cont si de zilele de CM cod 01 acordate ?

george-neagu, moderator