avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 280 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul concediu medical cod 08
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul concediu medical cod 08

Buna ziua, am o salariata care inainte de CM cod 08 a beneficiat de CM cod 01 in cursul anului 2018 astfel:
- in luna mai 3 zile CM cod 01
- in luna iulie 4 zile CM cod 01
- in luna august 3 zile CM cod 01
- in luna septembrie 15 zile CM cod 01
- in luna octombrie 16 zile CM cod 01 + 15 zile CM COD 08 , incepad cu jumatatea luni octombrie beneficiaza de CM cod 08
- in luna noiembrie 30 zile CM cod 08, intrebare : in luna decembrie face cele 91 de zile de concediu medical in decursul unui an calendaristic CM cod 01+CM cod 08, pentru CM cod 08 se tine cont si de zilele de CM cod 01 acordate ?

Ultima modificare: Marți, 20 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Venitul corect pt concediu medical roxana1 roxana1 am si eu o rugaminte daca ma moate ajuta cineva sa imi calculeze exact cat ar trebui sa iau pe luna septembrie in care am fost in medical toata luna cu codul ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical cod 01 si prenatal cod 08 pentru februarie 2013 denisimona denisimona Buna ziua, Va rog sa ma ajutati la calculul salariului net pentru luna februarie 2013. De la 1 pana pe 15 feb. 2013 (11 zile lucratoare) am fost in concediu ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu ContSters264993 ContSters264993 Buna ziua. Am o rugaminte: sa-mi calculeze si mie cineva salariu net pe care il aveam de luat in luna noiembrie 2013 (5 zile CO si 4 zile CM 75%) si in luna ... (vezi toată discuția)