avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Închidere cont poprit
Discuție deschisă în Executare silită

Închidere cont poprit

Buna ziua
Poate Garanti Bank sa refuze inchiderea unui cont poprit daca acesta este inactiv? In sensul ca nu mai exista rulaj de mai bine de un an?
Mentionez ca alte doua conturi
deschise la alte doua banci diferite poprite si ele si fara rulaj, au putut fi inchise la cererea mea.
Cum sa procedez in cazul refuzului deoarece lunar mi se percepe comision de administrare si consider ca acesta este un abuz.

Alte discuții în legătură

Inchidere cont poprit-comisioane alonia14 alonia14 Buna ziua ! As dori sa stiu care este modalitatea in care pot inchide un cont poprit, in conditiile in care desi acel cont este in inactivitate de mai multi ... (vezi toată discuția)
Cont neinchis la banca crys1976 crys1976 Buna . Ma cheama Cristi si am o mica problema cu banca . An 2006 firma la care am lucrat m_ia facut card la Banca pt. a incasa salariul. An 2007 am plecat in ... (vezi toată discuția)
Pot schimba cont bancar ong asociatie Lore8 Lore8 Buna seara, Am deschis cont bancar pt Asociația non-profit la o banca ce percepe comision de administrare lunar destul de ridicat si as vrea sa il inchid si ... (vezi toată discuția)