Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... C.A.S
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

C.A.S

Un părinte isi poate asigura copilul major ?
Titularul poate sa mearga cu buletinul si o copie dupa el, sa-si faca contract cu casa de pensii ca persoana fara venit si apoi lunar, pana pe 25 a lunii urmatoare pentru luna precedenta, sa mergeti dumneavoastra sa platiti la caseria de la casa de pensii contributia lunara (cas) pentru el. In acest an este 475 lei lunar adica 25% din valoarea salariului minim brut pe economie care acum este 1900 lei.