Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere reexaminare amenda pentru nedepunerea la timp a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere reexaminare amenda pentru nedepunerea la timp a expertizei

Am fost amendat de 3 ori la rand pentru nedepunerea la timp a unei expertize contabile. Prima amenda am contestat-o si mi-a fost anulata. Pe celelalte 2 nu le-am contestat am aflat tarziu avand probleme cu sănătatea. Toate erau de câte 5000. Acum au fost date la fisc deci 10000 lei. Mai pot face acum cerere de anulare? Sau mai pot face ceva? Prima amenda a fost anulată pe baza dovezilor depuse ca am fost bolnav, internat si operat de mai multe ori. Cui mai pot sa ma adresez?
Cererea de anulare sau de reducere se poate face în termen de 10 zile de la comunicarea ordonanţei ori a încheierii de amendare.
In acest moment, daca va executa silit, singura cale pe care o vad este contestatia la executare.
Reveniti la discutie cu elemente noi
www.avocatnet.ro/forum/discu...