Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea lămuritoare a unei legi anterioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea lămuritoare a unei legi anterioare

De cand se aplica o lege daca legea lamuritoare (aparuta in 28 martie 2018) privitor la interpretarea unui articol din legea publicata in decembrie 2017( cu aplicare de la 01 decembrie 2017) ? De la 1 dec 2017 sau de la 01 aprilie 2018?
Care este baza legală?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Legile și ordonanțele emise de Guvern în baza unei legi speciale de abilitare intră în vigoare la 3 zile de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I, sau la o dată ulterioară prevăzută în textul lor.

Dati-ne detalii despre actele normative la care va referiti.