Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot obtine drept se conducere?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot obtine drept se conducere?

Am permisul retinut desi nu am fost oprit in trafic am ajuns la disperare nu ma pot intretine am ramas fara casa fara servici.....pot obtine in vreun fel drept de conducere?dosarul e la parchet in solutionare.....am avut alcolemie 0.91 la fiola...1.70. 1.50 la probe....m-i sa inscenat ....nu vreau sa fug de raspunderea penala dar trebuie sa ma intretin sa muncesc...eram sofer taxi....va rog sa ma ajutati
Din pacate ptr dvs cat dureaza solutionarea dosarului penal veti avea dreptul de conducere suspendat.
Multumesc