Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Ma intereseaza si pe mine pretul epavei
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Ma intereseaza si pe mine pretul epavei

Am avut si eu un accident de masina cu vatamare corporala si cu dauna totala la masina la o skoda octavia 1,anul 2001 si km la bord 348000km reali din care faceam cu ia cate 50000 de km pe an ca faceam naveta cu ia si pe zii faceam cate 100km si asi dori sa vad cam cat ar valora epava.
MarianNicula, utilizator
Societatile de asigurare au posibilitatea legala de a evalua epava la 0,1 ... 25% din valoarea autoturismului la data accidentului. Marea majoritate a societatilor de asigurare considera valoarea epavei ca fiind 25% din valoarea autotursmului la data accidentului.
ing. Ioan Ciobanu