Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecin de bloc, persoana fizica a instalat camere de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecin de bloc, persoana fizica a instalat camere de supraveghere la scara blocului

Am constatat ca in blocul in care locuiesc, un vecin de la parter, a instalat camere de supraveghere pe zidul exterior al balcoanelor contruite de acesta, care sunt indreptate spre intrarea in scara,aleea ce duce la intrarea in scara si spre intrarea din spatele blocului. Intrucat nu vreau sa fiu filmata, nu vreau sa-mi fie monitorizata lipsa de la domiciliu,prezenta la domiciliu, masina si in general nu vreau sa fiu monitorizata de un vecin , ( si inca unul dubios, care se ocupa cu samsareala de masini si care a ocupat abuziv tot spatiul din jurul blocului) care nu stiu in ce scop ar folosi aceste imagini, ce pot face in sensul de a-l obliga sa renunte la aceste camere? Mentionez ca nu au fost montate de asociatia de proprietari.
Multumesc anticipat.
InaNP, utilizator
Sesizati oficial politia teritoriala