Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reclamatie ANPC falsa?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Reclamatie ANPC falsa?

Buna ziua. Conform carei legi agentii ANPC Teleorman nu iti arata atat in scris dar si verbal o reclamatie impotriva magazinului meu, la un control efetuat de catre dansii. Doresc sa le depun o plangere penala pt abuz in serviciu dar vreau sa stiu daca este legal ceea ce au facut, eu sa nu fiu informat asupra reclamatiei pe care au impotriva mea, dar aceasta sa constituie baza controlului efectuat de dansii.
nu iti arata atat in scris dar si verbal o reclamatie

Nu se poate sa iti arate verbal o reclamatie
Anterior oricarul demers incercati sa contactati conducatorul autoritatii locale,sa clarificati problema
Buna ziua,
Formulati cererea IN SCRIS si cu numar de inregistrare sau transmisa prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
Daca raspunsul nu vine sau va nemultumeste adresati-va instantei de CONTENCIOS ADMINISTRATIV.
ANPC are dreptul sa faca verificari de mai multe tipuri. In plus, GDPR nu-i lasa sa publice identitatea reclamantului, daca a fost vorba de o reclamatie.
Conform carei legi?
Conform carei legi nu poti verifica daca reclamantul este o persoana inchipuita sau daca persoana reclamanta nu a intrat in viata lui prin magazinul meu?