Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reconstructie gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reconstructie gard

Am nevoie de autorizatie de constructie?
Gardul existent este din fundatie de beton la nivelul pamantului,stalpi din teava si sipci de lemn.
Eu vreau sa torn o centura pe fundatia existenta si sa inlocuiesc sipcile cu plasa bordurata.
Multumesc.
Daca executati gardul nou respectand vechiul amplasament utilizand fundatia veche si pastrati distanta intre stalpi nu este necesara autorizatie constructie
Amplasamentul este acelasi,fundatia si stalpii raman dar vreu sa ma ridic cu beton cca.20cm si sa schimb sipcile cu plasa bordurata.Nu necesita autorizare?
Multumesc.