avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Masa calda in zile libere platite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Masa calda in zile libere platite

Buna ziua!

Poate figura un salariat cu masa calda in zilele libere platite avand in vedere ca el a facut ore suplimentare pentru a acoperi acele zile iar norma lui nu este scazuta cu acele zile?

Mentionez, nu tichete de masa ci masa calda.

Multumesc,


Alte discuții în legătură

Compensare cu ore libere Buna ziua. In cazul compensarii orelor suplimentare cu ore libere platite, angajatorul nu ar trebui sa acorde cate un bon de masa pentru fiecare 8 ore ... (vezi toată discuția)
Bonuri de masa in zilele in care iti recuperezi orele lucrate suplimentar iuli_ana87 iuli_ana87 Buna seara! Am si eu o nelamurire in ceea ce priveste acordarea de bonuri de masa in perioada in care iti recuperezi orele lucrate suplimentar. In luna mai am ... (vezi toată discuția)
Bonuri de masa toma_claudia toma_claudia Buna ziua, As dori sa primesc un raspuns de la persoane avizate Eu lucrez la o firma care acorda bonuri de masa, pentru zilele efectiv lucrate (aproximativ ... (vezi toată discuția)