Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un coleg de clasă are o poză cu mine dezbrăcată ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un coleg de clasă are o poză cu mine dezbrăcată și mă amenință că dacă nu îi trimit mai multe o arată la toată lumea. Ce pot face?

Am un coleg de clasa iar ,acum eu am stat cu un baiat iar baiatul. Acela ia dat o poza cu mn dezbracata iar acum colegul meu ma ameninta daca nui trimit poze mai multe le arata la toata lumea ...am sub 18 ani..ce pot face
Manuela Rășină, administrator
Si crezi ca daca-i trimiti alte poze nu le v.a face publice la un moment dat pe toate...
Vorbeste cu parinti si vezi ce se poate fece, discuta dumnealor cu parinti minorului, nu stiu...
Oricum, sa i trimiti mai multe poze...nu cred ca rezolvi ceva, din contra, v.a dori din ce in ce mai mult vazand ca cedezi usor...
Desi situatia e putin jenanta .mai bine discuti cu parintii.cu dirigintele etc,Probabil ca la un moment dat o sa iti ceara sa faceti sex sau sa=i dai bani asa ca mai bine rezolvi de la inceput.Parintii tai tb sa decida daca formuleaza o plangere sau ce masuri pot fi luate.Incearca sa eviti alta data sa faci poze sau filmulete sexi,netul e plin cu astfel de postari facute de fosti iubiti etc,
pai in primul rand nu mai face poze dezbracata! sterge toate pozele pe care le ai cu tine in memoria telefonului sau a calculatorului, si apoi povesteste-le parintilor ce ai patit. vor fi suparati pe tine, dar tot parintii tai sunt si sunt singurii care te pot scoate din situatia asta. nu lasa ca o greseala de adolescenta sa iti afecteze viitorul

cris0811, utilizator
2-7 ani (pedeapsa pentru pornografie infantila). Combinata cu santaj. Chiar daca e minor, poate sa stea niste ani la scoala de corectie. Daca e major: la racoare.
tgeorgescu, utilizator
Problema în astfel de cazuri nu e ce prevede legea ci victima sa isi faca curaj pt a discuta cu părinții,profesori etc.