Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare de nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare de nume

Am doi copii, dintr o relație, care nu s a sfârșit cu o căsătorie. Acum m am căsătorit și port numele soțului meu, dar cei doi copii poarta numele, acelei persoane cu care am făcut copii, cu, care, nu am fost căsătorită. Va rog sa mi spuneți :pot trece copii pe numele actualului soț, fără consimțământul tatălui biologic, al copiilor, doarece nu mai știu nimic dsp aceasta persoana?
Buna seara,
NU!
schimbarea numelui minorilor se poate face doar cu acordul ambilor parinti.