Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia de hrana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia de hrana

la ce valoare se stabileste indemnizatia de hrana de 316 lei sau 347, avand in vedere plafonarile impuse de oug 114/2018? precizez faptul ca este un drept pe care nu l-am avut in plata in dec.2018?pt o persoana care se angajeaza dupa data de 01 ian cum se stabilesc sporurile si indemnizatiile? la valoarea plafonata din dec.2018 sau la salariul de baza?
La 347 lei.... În perioada 2019-2020, personalul din cadrul instituțiilor și autorităților publice, ......, beneficiază de vouchere de vacanță în conformitate cu prevederile Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanță, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 94/2014, cu modificările și completările ulterioare, precum și de indemnizația de hrană prevăzută la art. 18 din Legea-cadru nr. 153/2017, cu modificările și completările ulterioare.
Multumesc.Dar pt persoanele pe care le angajam dupa 01.ian cum le stabilim sporurile , la valoarea sal de baza sau la cea plafonata?